i

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci nabídek a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu projevujete souhlas.

Společnost Arete Jewellery navazuje na tradici společnosti Umarutti s.r.o. provozující několik maloobchodních prodejen se šperky. Využíváme více než dvacetiletých zkušeností. Nabízíme stříbrné šperky s přírodními a syntetickými kameny, ocelové šperky a unikátní dárkové předměty. Jeden z kamenných obchodů této společnosti slouží jako výdejní místo pro zboží zakoupené na e-shopu Silver Republic.

Majitel společnosti Arete Jewellery s.r.o. se také zabývá obchodem s diamanty, je členem a akcionářem diamantové burzy Diamant Club Van Antwerpen a držitelem prestižních diplomů GIA Diamonds Gratuate a HRD Certified Diamond Grader. Své odborné zkušenosti předává dále spolupracovníkům a dbá na prvotřídní dodržování kvality a profesionálních postupů.

Historie společnosti Umarutti s.r.o.

Září 1991 – Založení společnosti

Rok 1992 - Otevření provozovny East Art Gallery na Václavském nám. 23, Praha 1 se zaměřením na prodej stříbrných šperků s jantarem a jantarových figurek a obrazů (především olejomalby Gennadie Alexandrova). Obchod s nabídkou zejména jantarových šperků a šperků s přírodními kameny je provozován dosud.

1994 - 1995 – Provozování obchodu Treasure Island se stříbrnými šperky a dárkovými předměty na Karlově cestě (Praha 1, Karlova ul. 11 – 13).

1994 - 2003 - Prodejna "Stříbrné Šperky" v Praze 1, Václavské nám. 19 (nyní prodejna H&M) s rozsáhlou nabídkou stříbrných šperků s přírodními kameny, řetízků a figurek z polodrahokamů, zejména malachitu, onyxu a lapisu lazuli. Část prodejny byla vyhrazena pro nabídku českého skla a bižuterie.

2000 – 2003 - Prodejna Miss Bijoux v Praze 1 na rohu Václavského nám. 19 a Jindřišské ulice 1 (nyní prodejna Sephora), kde byla specializovaně nabízena česká bižuterie z Jablonecka a české sklo. V této prodejně se začaly jako první v Praze nabízet volně k prodeji korálky a komponenty pro zájmovou výrobu bižuterie. V prostorách prodejny se také uskutečnila předváděcí akce ručního vinutí skleněných perlí. 

2004 – 2009 - Prodejna Miss Bijoux v přízemí luxusního obchodního domu Debenhams, kde byla na malé ploše zastoupena reprezentativní nabídka stříbrných šperků a české bižuterie.

2004 - Byla otevřen provozovna Miss Bijoux na Václavském nám. 23, Praha 1, kde je nejširší nabídka stříbrných šperků a bižuterie v Praze. Stříbrné šperky převážně se syntetickými kameny (cubic zirconia), ale i s přírodními polodrahokamy jako jsou granát, vltavín, malachit, lapis lazuli, perly a perleť. V prodejně je zastoupena také česká bižuterie.